Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Ostatnie dni na zgłoszenie pracy w konkursie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów!

Jeszcze przez kilka dni przyjmowane są prace w konkursie "Wczujmy się w klimat - adaptacja do zmian klimatu wokół nas"! Na zgłoszenia przesyłane poprzez formularz na stronie internetowej konkursu czekamy do 20 listopada do końca dnia! Zachęcamy do udziału w konkursie!

quiz5 3 800x356 - Ostatnie dni na zgłoszenie pracy w konkursie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów!

Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych i gimnazjów w wieku 11-16 lat.

Prace oceniane będą w kategoriach fotografia oraz plakat.

Fotografia, powinna być interpretacją hasła „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”. Zdjęcie musi być wykonane w Polsce. Może być zarówno nieprzetworzone, jak i retuszowane poprzez obróbkę w programach graficznych. Fotografia powinna przedstawiać sytuacje zachęcające do podjęcia działań służących adaptacji do zmian klimatu, np. park kieszonkowy w mieście, podlewanie ogródka deszczówką, zakładanie ogrodu deszczowego lub pokazywać skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych (m.in. burzy, wiatru, powodzi, podtopienia, wysokich temperatur). Szczegółowe wymagania dotyczące fotografii dostępne są na stronie internetowej Konkursu oraz w regulaminie.

Plakat ma promować konieczność adaptacji do zmian klimatu i zawierać krótkie hasło promocyjne. Akceptowane są plakaty wykonane za pomocą technik komputerowych i skany plakatów wykonanych odręcznie. Szczegółowe wymagania dotyczące plakatu dostępne są na stronie internetowej Konkursu oraz w regulaminie.

Jury, w każdej kategorii przyzna Nagrodę Główną oraz Grand Prix.

Najlepszą fotografię oraz plakat wybiorą również internauci za pomocą głosowania na profilu Facebook projektu „Wczujmy się w klimat”. W specjalnie utworzonej galerii zostaną udostępnione zakwalifikowane do finału fotografie i plakaty wraz z nadesłanymi przez uczestników konkursu opisami. Za pomocą przycisków reakcji „Lubię to” oraz „Super” internauci będą oddawać swój głos. Nagrodzone zostaną fotografia i plakat z największą liczbą głosów.

Post na www o konkursie - Ostatnie dni na zgłoszenie pracy w konkursie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów!

harmonogramu konkursu 1 1024x576 - Ostatnie dni na zgłoszenie pracy w konkursie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów!

Więcej informacji, regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy: LINK 

Materiały promocyjne konkursu: Plakat A4 Plakat A3 Baner 1 Baner 2  Ulotka A4

Podziel się informacjami o konkursie!

powrót do aktualności