Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Ponad 100 prac wpłynęło na konkurs „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”!

Uczniowie szkół ponadpodstawowych nadesłali na konkurs organizowany w ramach projektu Ministerstwa Środowiska „Opracowanie Planów Adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców” 80 interesujących projektów plakatów oraz 37 fotografii. Serdecznie dziękujemy autorom prac za zaangażowanie. Szczególne podziękowania należą się również nauczycielom.

FB1 800x356 - Ponad 100 prac wpłynęło na konkurs „Wczujmy się w klimat - adaptacja do zmian klimatu wokół nas”!

Fotografie, są interpretacją hasła „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”. Plakaty  promują konieczność adaptacji do zmian klimatu. Wśród nadesłanych plakatów są zarówno wykonane za pomocą technik komputerowych, jak prace wykonane tradycyjnymi technikami plastycznymi.

Jury, w każdej kategorii przyzna Nagrodę Główną oraz Grand Prix.

Najlepszą fotografię oraz plakat wybiorą również internauci za pomocą głosowania na profilu Facebook projektu „Wczujmy się w klimat”. Głosowanie internautów będzie trwać od 1 do 16 grudnia. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w głosowaniu!

W specjalnie utworzonej galerii udostępnimy zakwalifikowane do finału fotografie i plakaty wraz z nadesłanymi przez uczestników konkursu opisami. Za pomocą przycisków reakcji „Lubię to” oraz „Super” internauci będą oddawać swój głos. Nagrodzone zostaną fotografia i plakat z największą liczbą głosów. W kategorii Nagroda Internautów na zwycięzców czekają gogle do rzeczywistości wirtualnej Carl Zeiss VR One Plus.

Zapraszamy!!

powrót do aktualności