Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

W jaki sposób zagospodarowanie przestrzeni miasta wpływa na odczuwanie skutków zmian klimatu przez mieszkańców? Czy przestrzeń silnie zurbanizowana wzmacnia negatywne skutki tych zmian?

Zapraszamy na spotkanie wideo z dr Justyną Gorgoń z Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych przygotowane w ramach cyklu „Zmiany klimatu w naszych miastach”.

Justyna Gorgon zdjecie 1 780x356 - W jaki sposób zagospodarowanie przestrzeni miasta wpływa na odczuwanie skutków zmian klimatu przez mieszkańców? Czy przestrzeń silnie zurbanizowana wzmacnia negatywne skutki tych zmian?

Zapraszamy na spotkanie wideo z dr Justyną Gorgoń z Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych przygotowane w ramach cyklu „Zmiany klimatu w naszych miastach”.

 

Prezentujemy najnowszy materiał z serii, w którym dr. inż. arch. Justyna Gorgoń opowiada, w jaki sposób zagospodarowanie przestrzeni miasta może mieć wpływ na odczuwanie skutków zmian klimatu przez mieszkańców. Wyjaśnia też, że przestrzeń silnie zurbanizowana często wzmacnia negatywne skutki tych zmian lub nawet jest czynnikiem kształtującym specyficzne zagrożenia miejskie. Zwraca uwagę na możliwości racjonalnego kształtowania przestrzeni miasta przez władze samorządowe przy wsparciu środowisk urbanistów i architektów, zapewniającego prawidłowe funkcjonowanie organizmu miejskiego i dające poczucie bezpieczeństwa i komfort jego mieszkańcom.

 

 

 

Więcej materiałów wideo znajdziesz TUTAJ

 

powrót do aktualności