Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Zmiany klimatu w miastach – ocena ryzyka. Druga tura warsztatów powoli dobiega końca.

Kolejne polskie miasta znalazły się o krok bliżej do przygotowania Miejskiego Planu Adaptacji. Pora na krótkie podsumowanie.

MPA Łódź warsztaty2 17.10.20176 816x356 - Zmiany klimatu w miastach – ocena ryzyka. Druga tura warsztatów powoli dobiega końca.

Warsztatowe spotkania z przedstawicielami instytucji i organizacji reprezentujących lokalne społeczności odbyły się już w 36 miastach, partnerach projektu Ministerstwa. W październiku Bytom, Elbląg, Jaworzno, Łodź, Mysłowice i Radom dołączyły do miast, które drugą serię warsztatów mają już za sobą.

Prowadzone przez ekspertów z czterech instytucji środowiskowych – IOŚ-PIB, IMGW-PIB, IETU i Arcadis – spotkania z przedstawicielami interesariuszy miejskich, którzy wypowiadali się w imieniu mieszkańców miast przyniosły kolejne porcje informacji niezbędnych do opracowania miejskich planów adaptacji do zmian klimatu.

Zadaniem uczestników warsztatów była ocena potencjalnych skutków zagrożeń, które mogą być spowodowane przez zmiany klimatu. Wspólnie wskazano najbardziej narażone na zmiany warunków klimatycznych i wymagające szybkiego wdrożenia działań adaptacyjnych komponenty miast.

W listopadzie i grudniu warsztaty odbędą się jeszcze w Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Zielonej Górze.  

Ostatnimi miastami partnerskimi, w których w styczniu 2018 r. odbędą się warsztaty w ramach drugiej tury są Białystok, Lublin oraz Olsztyn.

 

GALERIA 1 - Zmiany klimatu w miastach – ocena ryzyka. Druga tura warsztatów powoli dobiega końca.

powrót do aktualności