Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Miasto 2017 – zarządzanie miastem

Jedenasta edycja konferencji „Miasto – zarządzanie miastem” odbędzie się 20-21 listopada br. w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

wroclaw panorama 2251178 892x356 - Miasto 2017 – zarządzanie miastem

Podczas nadchodzącej XI edycji konferencji „MIASTO 2017 – ZARZĄDZANIE MIASTEM” zostaną zaprezentowane najnowsze trendy w zarządzaniu miastami. Uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w dyskusjach na temat kierunków rozwoju miast przyszłości.

Celem wydarzenia jest promocja miast przyjaznych mieszkańcom. Właśnie z tego powodu wiele uwagi organizatorzy poświęcają idei tworzenia dobrze zaprojektowanych i przyjaznych ludziom przestrzeni publicznych, ochronie środowiska i zrównoważonemu wykorzystaniu zasobów miejskich. Tematy wyróżnione do dyskusji podczas tegorocznej edycji projektu to miasto przyjazne mieszkańcom i środowisku, innowacyjne działania miast, agenda miejska unii europejskiej oraz przyszłość polityki spójności po 2020 roku.

Podczas minionych edycji prelegentami byli architekci, urbaniści, specjaliści od zarządzania i samorządowcy z całego świata. Reprezentowali oni praktyczne przykłady wykorzystania narzędzi społecznych, planistycznych, technologicznych i finansowych przy kształtowaniu przestrzeni miejskich i zarządzaniu współczesnymi miastami.

 

 

Program XI Międzynarodowej Konferencji MIASTO 2017 20-21.11.2017

  

 

Źródło: Fonferencja Miasto 2017

powrót do aktualności