Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Projekt adaptacji do zmian klimatu 44 polskich miast zdobywa uznanie za granicą

Mija już pół roku od rozpoczęcia projektu Opracowania planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. W tym czasie polska inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem w kraju i za granicą i był prezentowany między innymi na forum UNECE International Forum on people-first PPPs for the Sustainable Development Goals w Hong Kong w maju 2017 roku, gdzie została przedstawiona szerokiemu gronu ekspertów, naukowców i polityków.

united nations 303926 960 720 892x356 - Projekt adaptacji do zmian klimatu 44 polskich miast  zdobywa uznanie za granicą

W prezentacji Marcin Grądzki, przedstawiciel Ministerstwa Środowiska, podkreślił partycypacyjny charakter inicjatywy determinowany m.in. przez organizowanie warsztatów dla zespołów miejskich i ekspertów w ramach tworzenia koalicji poparcia dla projektu, a w późniejszej fazie – wprowadzania Miejskich Planów Adaptacji do zmian klimatu w życie.

Warto podkreślić, że zainteresowanie projektem zagranicą pojawiło się jeszcze przed jego oficjalnym rozpoczęciem. Dotychczas o 44MPA można było usłyszeć m.in. podczas:

  • The Amsterdam International Water Week, Amsterdam, 2-6 listopad 2015 r.,
  • Adaptation Futures 2016,Rotterdam, 10-13 maj 2016 r.,
  • European Week of Regions and Cities, Bruksela 10-13 październik 2016 r.

Więcej informacji: UNECE 

powrót do aktualności