Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Publikacja podsumowująca projekt już dostępna

Informacje ogólne, zbiorcze wyniki, wnioski na przyszłość, przykłady działań adaptacyjnych, wyzwania i szanse adaptacji do zmian klimatu – to tylko niektóre zagadnienia, jakie znalazły się w dostępnej już publikacji podsumowującej projekt „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”.

PUBLIKACJA PODS PL 748x356 - Publikacja podsumowująca projekt już dostępna

Publikacja miała swoją premierę podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach, a już teraz dostępna jest zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej na naszej stronie. Na ponad 30 stronach w sposób syntetyczny przedstawiono projekt, jego przebieg, wyniki czy rekomendacje od ekspertów i miast partnerskich. Publikacja może okazać się szczególnie przydatna dla mniejszych miast, które zamierzają przygotować plan adaptacji do zmian klimatu. Wydanie jest też zwieńczeniem 2-letniego projektu i pracy ponad 1000 osób, które zaangażowały się w jego przygotowanie, choćby w najmniejszym stopniu! Oficjalne zakończenie projektu nastąpi 12 stycznia 2019 r., a już 9 stycznia w Warszawie odbędzie się konferencja podsumowująca projekt.

 

PUBLIKACJA PODS PL 300x209 - Publikacja podsumowująca projekt już dostępna

Wersja polska

PUBLIKACJA PODS en 300x207 - Publikacja podsumowująca projekt już dostępna

Summary report – English version

powrót do aktualności