Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Rusza druga tura warsztatów

9 800x356 - Rusza druga tura warsztatów

Druga z trzech tur warsztatów roboczych organizowanych w ramach projektu „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców” ma na celu w weryfikację dokonanej przez Zespół Ekspertów i Zespół Miejski oceny potencjalnych skutków zmian klimatu dla miasta. Uczestnicy warsztatów wspólnie zastanowią się nad tym czy przewidywane zmiany klimatu mogą stanowić szanse dla miasta.

Kto weźmie udział w warsztatach? W tym cyklu eksperci i członkowie zespołów miejskich spotkają się z przedstawicielami organizacji i instytucji reprezentujących mieszkańców. Uczestnicy warsztatów najpierw zapoznają się z wynikami z analiz dotychczas przeprowadzonych przez ekspertów. Następnie wspólnie z ekspertami przeanalizują ocenę konsekwencji potencjalnych zmian klimatu dla miasta. Warsztaty to miejsce na wymianę doświadczeń i poznanie sugestii mieszkańców dotyczących działań zwiększających bezpieczeństwo i komfort życia w mieście.

Drugą turę warsztatów zainauguruje spotkanie w Legnicy 5 września, następne warsztaty odbędą się w Chorzowie i Słupsku 7 września.

 

Harmonogram warsztatów jest już dostępny w zakładce WYDARZENIA. Zachęcamy do śledzenia informacji o postępie prac na stronie internetowej oraz w social mediach projektu – www.facebook.pl/44mpaPL

 

 

Czy wiesz że 1 300x150 - Rusza druga tura warsztatów

powrót do aktualności