Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Konkurs „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas” Do 20 listopada czekamy na fotografie i plakaty!

Już tylko 22 dni zostały na zgłoszenie fotografii lub plakatu na konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”. Do wygrania dron, czytnik e-booków, gogle VR. Każdy laureat otrzyma również mini stację meteorologiczną!

Konkurs 2018.11.02 800x356 - Konkurs „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas” Do 20 listopada czekamy na fotografie i plakaty!

Zmiany klimatu odczuwamy wszyscy – wzrost temperatury, fale upałów, intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr, podtopienia i powodzie występują w ostatnich latach znacznie częściej. Klimatolodzy przewidują, że w najbliższych dekadach te zjawiska pogodowe będą nie tylko występować częściej, ale wzrośnie również ich intensywność. Wiąże się to z zagrożeniem naszego zdrowia, bezpieczeństwa, a także z wystąpieniem szkód i zniszczeń powodujących straty finansowe. Duże miasta ze względu na swoją strukturę oraz liczbę mieszkańców są szczególnie wrażliwe na ekstremalne zjawiska pogodowe. Dlatego potrzebne są działania adaptacyjne, które powinny być podejmowanie przez samorządy oraz mieszkańców miast.

Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych i gimnazjów w wieku 11-16 lat.

Prace oceniane będą w kategoriach fotografia oraz plakat.

Fotografia, powinna być interpretacją hasła „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”. Zdjęcie musi być wykonane w Polsce. Może być zarówno nieprzetworzone, jak i retuszowane poprzez obróbkę w programach graficznych. Fotografia powinna przedstawiać sytuacje zachęcające do podjęcia działań służących adaptacji do zmian klimatu, np. park kieszonkowy w mieście, podlewanie ogródka deszczówką, zakładanie ogrodu deszczowego lub pokazywać skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych (m.in. burzy, wiatru, powodzi, podtopienia, wysokich temperatur). Szczegółowe wymagania dotyczące fotografii dostępne są na stronie internetowej Konkursu oraz w regulaminie.

Plakat ma promować konieczność adaptacji do zmian klimatu i zawierać krótkie hasło promocyjne. Akceptowane są plakaty wykonane za pomocą technik komputerowych i skany plakatów wykonanych odręcznie. Szczegółowe wymagania dotyczące plakatu dostępne są na stronie internetowej Konkursu oraz w regulaminie.

 

Jury, w każdej kategorii przyzna Nagrodę Główną oraz Grand Prix.

 

Najlepszą fotografię oraz plakat wybiorą również internauci za pomocą głosowania na profilu Facebook projektu „Wczujmy się w klimat”. W specjalnie utworzonej galerii zostaną udostępnione zakwalifikowane do finału fotografie i plakaty wraz z nadesłanymi przez uczestników konkursu opisami. Za pomocą przycisków reakcji „Lubię to” oraz „Super” internauci będą oddawać swój głos. Nagrodzone zostaną fotografia i plakat z największą liczbą głosów.

Post na www o konkursie - Konkurs „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas” Do 20 listopada czekamy na fotografie i plakaty!

harmonogramu konkursu 1 1024x576 - Konkurs „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas” Do 20 listopada czekamy na fotografie i plakaty!

 

Więcej informacji, regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy: LINK 

Materiały promocyjne konkursu: Plakat A4 Plakat A3 Baner 1 Baner 2  Ulotka A4

Podziel się informacjami o konkursie!

powrót do aktualności