Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Publikacje edukacyjne

 

PUBLIKACJE EDUKACYJNE

 

 

 

NGO – kluczowe ogniwo w przygotowaniu miasta do zmian klimatu

Zapoznaj się z przygotowaną przez nas publikacją i dowiedz się, jaką rolę odgrywa twoja organizacja w procesie adaptacji miast do zmian klimatu! Poznaj korzyści, które możesz uzyskać angażując się w działania służące przystosowaniu do ekstremalnych zjawisk pogodowych. Zainspiruj się wartościowymi komentarzami ekspertów.

 

 

 

 

 

 

 

Zmiany klimatu w naszym życiu

Czy zmiany klimatu rzeczywiście mają wpływ na nasze codziennie życie? Czy dotyczą Polski? W publikacji znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania. Dowiesz się też, gdzie możemy zobaczyć skutki zmian klimatu i czy rzeczywiście powinniśmy się ich obawiać.

 

 

 

 

 

 

 

 

Twój biznes a zmiany klimatu (wersja II)

Zmiany klimatyczne stwarzają pośrednie i bezpośrednie zagrożenie dla biznesu. Sprawdź, które sektory gospodarki są najbardziej narażone na skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych. Poznaj sposoby na wdrożenie dobrych dla środowiska zmian w twojej firmie i przeczytaj o potencjale biznesowym, który tkwi w procesie adaptacji do klimatu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktywizacja mieszkańców – LICZY SIĘ POMYSŁ!

Mieszkasz w mieście? Czujesz, że chciałbyś mieć wpływ na proces adaptacji do zmian klimatu w twoim miejscu zamieszkania? Dowiedz się, skąd pozyskać finansowanie na swój pomysł i poznaj przykłady działań adaptacyjnych, które każdy z nas z łatwością może wdrożyć w życie.

 

 

 

 

 

 

 

 

PUBLIKACJE SAMORZĄDOWE

 

 

 

PRZYGOTUJMY SIĘ LEPIEJ – Ekstremalne zjawiska pogodowe w mieście (wersja II)

Czy zmiany klimatu wpływają na zwiększenie częstotliwości występowania sytuacji kryzysowych w miastach? W tym materiale poznasz możliwości przystosowania się miejskich służb interwencyjnych do zmian klimatu oraz zjawiska pogodowe, które szczególnie zagrażają miejskiej infrastrukturze oraz życiu i zdrowiu mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

Działania adaptacyjne w mieście – szansa na rozwój

Przeczytaj, jakie szanse dla rozwoju twojego miasta może przynieść miejski plan adaptacji do zmian klimatu. Czy proces adaptacji jest nową wizją dla miast? Jakie możemy podjąć działania, aby przełożyły się one na wymierne korzyści?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wersje interaktywne plików:

NGO – kluczowe ogniwo w przygotowaniu miast do zmian klimatu

Zmiany klimatu w naszym życiu

Publikacja dla biznesu (wersja II)

Publikacja możliwości adaptacyjne (wersja II)

Dostępność