Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Kongres The Baltic Sea Future

„Innowacje, wizje i przywództwo na rzecz zrównoważonego regionu Morza Bałtyckiego” to hasło drugiej edycji kongresu Baltic Sea Future, który odbędzie się 8-9 marca 2018 w Sztokholmie.

stockholm 2082591 892x356 - Kongres The Baltic Sea Future

Zmiany klimatu oraz ich skutki negatywnie wpływają na region Morza Bałtyckiego. Podczas kongresu zostaną omówione wyniki ostatnich badań w zakresie zmian klimatu oraz konkretne sposoby na łagodzenie ich negatywnych konsekwencji oraz metody adaptacji na poziome regionalnym. The Baltic Sea Future jest wydarzeniem związanym z planowaniem przestrzennym i rozwojem terytorialnym w regionie Morza Bałtyckiego. Podczas Kongresu swoim doświadczeniem podzielą się przedstawiciele różnych regionów, gmin, przedsiębiorstw i zawodów, tworząc zgromadzenie burmistrzów, urzędników, ekspertów i specjalistów z różnych dziedzin.balticsea1 - Kongres The Baltic Sea Future

Reprezentantem Ministerstwa Środowiska podczas The Baltic Sea Future w Sztokholmie będzie Marcin Grądzki, przedstawiciel Departamentu Zrównoważonego Rozwoju. Zaprezentuje główne założenia oraz dotychczasowe rezultaty prac prowadzonych w ramach projektu MPA: „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”.

Więcej informacji o Kongresie znajduje się tutaj.

Podsumowanie Baltic Sea Future 2017:

 

powrót do aktualności