Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Miejskie Plany Adaptacji na forum PETERSBERG CLIMATE DIALOGUE 2017

Minister środowiska prof. Jan Szyszko 22-23 maja 2017 r. wziął udział w VIII spotkaniu Petersberg Climate Dialogue, które odbyło się w Berlinie 22-23 maja 2017.

meeting 782050 960 720 892x356 - Miejskie Plany Adaptacji na forum PETERSBERG CLIMATE DIALOGUE 2017

Podczas Petersberg Climate Dialogue minister środowiska prof. Jan Szyszko nawiązał do opracowywanych Miejskich Planów Adaptacji do zmian klimatu dla 44 polskich miasta podkreślając, że zagrożenia wynikające ze zmian klimatu muszą być ograniczane nie tylko na poziomie globalnym, ale także lokalnym.

„Resort środowiska wspiera lokalne władze w przygotowaniu dokumentów odnoszących się do zagrożeń klimatycznych. Koordynujemy projekt „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”, którego głównym celem jest ocena wrażliwości i podatności na zmiany klimatu każdego z 44 polskich miast partnerskich i zaplanowanie działań adaptacyjnych, adekwatnych do zidentyfikowanych zagrożeń” – powiedział prof. Szyszko.

Warto przypomnieć, że wcześniej projekt 44MPA była prezentowana przez przedstawicieli Ministerstwa Środowiska na arenie międzynarodowej. Dotychczas o projekcie można było usłyszeć m.in. podczas:

  • The Amsterdam International Water Week, listopad 2015 r.,
  • Adaptation Futures 2016, maj 2016 r.,
  • European Week of Regions and Cities, październik 2016 r.
  • UNECE International Forum on people-first PPPs for the Sustainable Development Goals, Hong Kong, maj 2017 r.

 

Źródło: Ministerstwo Środowiska 

powrót do aktualności
Dostępność